Darczyńcy

Ten dział poświęcony jest naszym Darczyńcom którzy wspierają nasze Muzeum.

Tablice z Guam i Pohnpei

Tablice rejestracyjne z Guam a także z Mikronezji Pohnpei State przekazał John O. Perez ze Stanów Zjednoczonych.

Tablice z USA

Tablice rejestracyjne ze Stanów Zjednoczonych. Kalifornia dla pojazdów dla osób niepełnosprawnych oraz tablica ze stanu New Hampshire. Tablice przekazał kolekcjoner Jake Bear ze Stanów Zjednoczonych .

Pamiątki wyścigowe

- puchar z wyścigu na 1/4 mili
- buty oraz bielizna wyścigowa która należała do Tomasza Witkowicza
- zdjęcia z wyścigów z lat 90 i 00
- książki i czasopisma o rajdach i wyścigach
- części z pojazdów wyścigowych
Przedmioty zostały przekazane przez Adama Witkowicza .

Izraelska tablica z hulajnogi

Tablica rejestracyjna z Izraela dla hulajnogi elektrycznej. Tablice dostaliśmy od naszego Izraelskiego przyjaciela Larrego Luxnera. Jest to pierwsza taka tablica z Izraela w kolekcji muzeum !

Materiały wyścigowe

Po raz kolejny Pan Adam Witkowicz przekazał do naszego muzeum materiały o tematyce wyścigowej i rajdowej. Tym razem zbiory naszego muzeum powiększyły się o 4 książki,oryginalne homologacje FIA (Fiat CC,126p oraz Peugeot), oraz oryginalne karty z wynikami z wyścigów górskich i płaskich z lat 1996-2008.

Pamiątki wyścigowe

Serdeczne podziękowania należą się kierowcy wyścigowemu Darkowi Nowickiemu za przekazanie do naszego muzeum fotografii z autografem , pucharu zdobytego na Autodromie Most za zajęcie 1 miejsca w klasie. Puchar został zdobyty w parze z Maciejem Garsteckim samochodem Fiat Panda którym zdobyli Mistrzostwo Polski w swojej klasie! Ostatnia najciekawsza i bardzo osobista rzecz to kask Darka który był zafascynowany wyścigami F1,Ferrari i Michaelem Schumacherem.

Pamiątki wyścigowe Norma2000 Racing Team

Nasze muzeum dostało wsparcie od kolejnego kierowcy wyścigowego - Tomasza Wywiała. 7 pucharów,fotografie,materiały reklamowe ,kask,autografy to tylko niektóre rzeczy które dostaliśmy. Pan Tomasz dodatkowo złożył dwa autografy na kasku!

Tablica z wozu konnego

Polska tablica z wozu konnego pochodząca z miejscowości Osiek. Tablica została przekazana przez Pana Grzegorza Tyrkę .

Autografy

Autografy Pani Anny Ganczi Gańczarek .

Pamiątki związane z wyścigami

Po raz kolejny nasze zbiory wzbogaciły się o fantastyczne przedmioty związane z motorsportem w Polsce. Stare negatywy,slajdy,fotografie,plakiety a nawet części do formuły Eufry(ex. Krachulec). Takie wspaniałości przekazał nam Pan Adam Witkowicz .

Części z samochodu wyścigowego

Błotnik oraz część karbonowego dyfuzora z samochodu Pana Szymona Łukaszczyka. Do tego wspaniały autograf spersonalizowany dla naszego muzeum. Bardzo dziękujemy Panu Szymonowi nie tylko za przekazanie tak wspaniałych pamiątek. A przede wszystkim za zaufanie do nas!

Pamiątki od Marka Kusiaka

Nasze muzeum zostało wsparte przez wspaniałego człowieka a także kierowcę rajdowego/pilota i kierowcę wyścigowego - Marka Kusiaka. Pan Marek przekazał nam kask śp. Mirka Krachulca w którym także startował sam (dodatkowo na kasku został złożony autograf!). Zapiski z Rajdu Wisły ,Rajdu Polski sezon 99 oraz 2002. Do tego stoper używany podczas rajdów z w latach 80, autografy na zdjęciach oraz....Bombki z fabryki ABOZ śp. Mirosława Krachulca .

Tablice i tłok z formuły

Kierowca wyścigowy Cezary Szlawski przekazał nam tłok z wybuchniętego silnika podczas wyścigu(WSMP Most maj 2006r.) oraz złożył na nim swój podpis! . Polskie tymczasowe tablice rejestracyjne oraz komplet tablic exportowych z Niemiec. Co ciekawe samochód został zakupiony zaraz po wejściu Polski do UE.

Autograf

Do muzeum dostaliśmy autograf od Aleksandra Ostrowskiego przez wszystkich znanym jako Ostry. Miał on swój epizod formułą Polonią a dzięki Grzegorzowi Chyle udało nam się pozyskać fotografie z tego okresu. Pan Aleksander przesłał nam swój autograf i gadżety Motowizji .

Książki,ulotki, autografy

Pan Grzegorz Chyła przekazał nam kawał fajnego materiału do muzeum. Cieszymy się tym bardziej,że ulotki z Rajdu Polski czy program rajdu nie wspominając o broszurze Toru Kielce jest nie osiągalne!

Autografy

Pan Piotr Gembicki przekazał nam do muzeum swoje autografy.

Materiały z BWR Podolscy

Kierowca wyścigowy Robert Podolski przekazał do naszego muzeum materiały video z początku lat 90tych. Dla nas jest to niewyobrażalna kopalnia informacji ! Dostaliśmy także materiały reklamowe BWR Podolscy a także karty pocztowe z Panem Rafałem.

Pamiątki wyścigowe i rajdowe

Dzięki Panu Dariuszowi Skowronowi nasze muzeum wzbogaciło się o rożne pamiątki związane z wyścigami w Polsce a także rajdami (Polskimi i Europejskimi). Są to m.in. plakaty, mapy, gazety,gadżety,dokumentacja a także 3 tablice rejestracyjne oraz kawałek zderzaka z Pucharu Golf CUP(WSMP tor Kielce 2006).

Matryca do tablic

Jest to oryginalna matryca/tłocznia/ do produkcji tablic rejestracyjnych z lat 1976-00. Matryca została przekazana przez Pana Krzysztofa Putkowskiego z Kraśnika.

Autograf

Autografem od Pana Piotra Biesiekirskiego Polskiego motocyklistę Mistrzostw Europy !

Balaklawa i kasety

Pan Robert Podolski przekazał nam swoja balaklawę oraz kasety BETACAM na który są materiały nagrane podczas wyścigów górskich przez Piotra Sławetę.

Kask,byty,balaklawa,puchar.

Nasze muzeum wzbogaciło się o kolejne rzeczy osobiste kierowcy wyścigowego. Otrzymaliśmy kask, buty i balaklawę SPARCO oraz puchar z okazji 30lecia Toru Poznań od 3 krotnego Mistrza Polski w wyścigach płaskich Piotra Gembickiego !

Kask

Nasze muzeum wzbogaciło się o kolejny bardzo ciekawy eksponat. Jest to kask kierowcy wyścigowego Jarosława Wierczuka. Pan Jarosław ma na swoim koncie tytuł Mistrza zdobyty w 1995r. w Pucharze Formuły 3 Strefy Środkowoeuropejskiej.

Puchar Arka Borczyka

Arek Borczyk przekazał do naszego muzeum puchar oraz zdjęcie na których złożył autograf. To kolejny kierowca który wspiera nasze działania w muzeum  !

Kask Krzysztofa Woźniaka

Przyjaciel i mechanik śp. Krzysztofa Woźniaka Pan Józef Majrowski przekazał do naszego muzeum : kask, kominiarkę, rękawicę oraz licencję wyścigową Pana Krzysztofa. Kask w naszym imieniu odebrał najmłodszy z rodu Nowickich Dariusz Nowicki(zdjęcie). Kask został przekazany podczas ostatniej rundy WSMP na torze w Poznaniu we wrześniu 2021 roku. Zarówno Panu Józefowi Majrowskiemu jak i Darkowi bardzo dziękujemy !

Trofea Krzysztofa Woźniaka

Dzięki córce i żonie śp. Krzysztofa Woźniaka do zbioru muzeum zostały przekazane trofea po tym wspaniałym kierowcy. Zarówno Pani Dominice jak i Pani Ani bardzo dziękujemy za tak hojny dar na ręce naszego muzeum!

Kombinezon Tomasza Wywiała

Kierowca wyścigowy Tomasz Wywiał ciągle nas zaskakuje. Do zbiorów muzeum przekazał swój kombinezon,zdjęcia z autografami ,kierownice która pochodzi z jego Fiata CC A-grupowego oraz...własną licencję wyścigową i licencję sponsorską!

Tablica z Polskiej Stacji Polarnej

Dzięki Panu Krzysztofowi Otto nasza kolekcja wzbogaciła się o niesamowitą tablice z niesamowita historią. Tablica bowiem pochodzi ze Svalbardu a dokładnie z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

Autografy

Dwa autografy wyśmienitego kierowcy rajdowego i wyścigowego Jana "Naczelnika" Kościuszko !

Naklejki

Naklejki z kodami Państw podarowane przez dziennikarza Grzegorza Chmielewskiego.

owiewka motocyklowa

Owiewka z motocykla BMW zespołu LRP Poland która przekazał Hubert Maciąg.

Pamiątki wyścigowe

Pamiątki wyścigowe takie jak identyfikatory,plakaty,zaproszenia, części z formuły 3000 opony wraz z autografami oraz tablice rejestracyjne przekazało małżeństwo Irena i Robert Steć.

Części z formuły

Części z formuły Tatuus pokrywa silnika, "nos", crashbox czy nowe nigdy nie użyte opony deszczowe rosyjskiego producenta przekazał kierowca wyścigowy Cezary Szlawski.

Kombinezony

Dwa kombinezony SPARCO, buty, bielizna wyścigowa i fotografie. Takie wspaniałości przekazał kierowca wyścigowy Robert Kus!

Pamiątki Wyścigowe

Rodzina Józefa Dzióba przekazała puchary które zdobył podczas swojej wyścigowej kariery. Oprócz tego nieprawdopodobna ilość dokumentów,list wynikowych,informatorów,plakatów,zdjęć,kask,bieliznę wyścigową,buty i wiele wiele innych rzeczy związanych z wyścigami. Wszystkich przedmiotów jest ponad kilkaset pozycji!

Spoiler

Spoiler z Hondy Civic VIII gen. Anny Ganczarek.

Buty wyścigowe

Darek Nowicki przekazał swoje wyścigowe buty których używał podczas startów w WSMP.

Kombinezon i kask

Pan Sebastian Mielcarek przekazał swój kombinezon używany m.in. w Pucharze Alfy Romeo 156 a także kask.

Kolekcja tablic

Lubelski kolekcjoner Krzysztof Woźnica przekazał nam kolekcję prawie 140 tablic rejestracyjnych.

Strój wyścigowy

Pan Aleksander Oczkowski przekazał kompletny strój wyścigowy tj. kask,kombinezon,buty oraz bieliznę wyścigowa po swoim synu Marku .

Kask

Pan Tomasz Myszkier przekazał swój kask używany w GSMP. Kask został podpisany przez Legendę wyścigów Pana Tadeusza Myszkiera oraz Pana Tomasza.

Kask

Artur Wajda przekazał swój spersonalizowany kask firmy FM. Kask był używany podczas ostatnich wyścigów w których brał udział.

Tablica z wozu

Pan Tadeusz Bohatyrewicz przekazał do naszej kolekcji tablicę z wozu konnego!

Tablice rejestracyjne

Podczas odwiedzin Pan Marek Grygiel przekazał do naszego muzeum tablice rejestracyjne z Warszawy.

Szyba z autografem

Wielokrotny Mistrz Polski Mariusz Biały przekazał szybę oraz bańkę po oleju wraz z autografem .

Autograf

Pan Piotr Staniszewski przekazał nam autograf na karcie pocztowej.

Autografy

Pan Maciej Serafin wsparł nas autografami .

Autograf

Pan Łukasz Nytko wsparł nas autografem oraz okolicznościowymi naklejkami.

Ekspozytor na radia

Bracia Dąbrowscy z firmy Auto-Agro z Siedlec przekazali ekspozytor na radia samochodowe z Siedleckiego salonu Nissana.

Karoseria

Karoseria wyścigowego Mini Coopera S R53. Samochód używany był w WSMP po wypadku miał trafić na złom. Dzięki Kubie Dornie właściciel firmy Drive Squad Pan Przemysław Pluciński wraz z kierowca wyścigowym Jerzym Drabentem przekazali karoserię do naszego muzeum.

Opona z podpisem

Jacek i Kamil Handl przekazali oponę wyścigową wraz z autografami.

Felga najmłodszego Mistrza Polski

Mieszko Matuszyk najmłodszy Mistrz Polski w historii wyścigów w Polsce przekazał uszkodzoną felgę ze swojego samochodu(z roku w którym zdobył tytuł Mistrzowski).

Opona i autografy

Nasz przyjaciel Tomasz Szczęsny odebrał w naszym imieniu oponę pochodzącą z rajdowego Porsche 911 oraz fotografię z autografem od kierowcy wyścigowego i rajdowego Piotra Zaleskiego.

Opona z autografami

Oponę z autografami przekazali do naszego muzeum Jacek i Mateusz Molik.

Tablica

Nasz followers z TikToka - Jacek Szałkowski przekazał nam tablice z wzoru 1976-00 w fantastycznym stanie.

Fragment zderzaka

Wielokrotny Mistrz Piotr Bednarek przekazał nam fragment zderzaka z Mercedesa AMG GT GT3 EVO i złożył na nim swój autograf.

Tablice rejestracyjne

Tablice z wzoru 1956-76 oraz 1976-00 przekazał Tomasz Majchrzak.

Tablica

Tablica rejestracyjna z pow. włocławskiego przekazał nam followers z TikToka -Mateusz.

Tablice

Pani Angelika Bartoszek nasza followerka z Tiktoka przekazała nam tablice z wzoru 1956-76, tablice z wzoru 1976-00 a także obowiązujące tablice "białe" dodatkowo dostaliśmy książkę Budowa,Naprawa,Eksploatacja FSO Polonez.

Tablice

Nasz followers z Tiktoka Sebastian przekazał nam komplet tablic z Olsztyna(wzór 2000-)oraz tablice motorowerową.

Tablice

Konrad - nasz followers z TikToka przekazał nam brakujący wyróżnik z woj. zachodniopomorskiego .

Tablica

Macieja Czerniatowicz nasz followers przekazał nam brakujący wyróżnik z woj. lubelskiego.

Tablice

Nasz followers Dariusz przekazał tablice z Polski,Francji i Niemiec.

Tablice

Nasz followers z TikToka Dominik Kowalski przekazał nam tablice Niemieckie,Polskie(z flaga i gwiazdkami), Białoruska z pierwszej serii a także z Luksemburga.

Pamiątki rajdowe

Przyjaciel naszego muzeum - Dariusz Skowron podarował nam zawieszki(także z autografami),plakaty,kubki,gadżety oraz flagi związane z rajdami i wyścigami.

Tablica

Nasz followers z TikToka Arek przekazał nam brakujący wyróżnik z woj. podkarpackiego.

Tablice

Krzysztof nasz followers z TikToka przekazał dwie flagówki z woj. zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego.

Tablice

Nasz followers z TikToka -Mirosław przekazał nam dwa brakujące wyróżniki z woj. zachodniopomorskiego w tym fantastyczny motorower!

Tablice

Nasz kolega i kolekcjoner tablic podarował nam tablice dla pojazdów elektrycznych oraz piękną flagową Warszawę.

Tablice

Paweł nasz followers z TikToka przekazał nam dwie tablice z woj. lubelskiego których nam brakowało.

Tablica

Tablica od Kamila naszego followersa z TikToka. Tablica flagowa z woj. podkarpackiego. Tablica obejrzało 200k osób na TikToku w ciągu 48 godzin(!).

Tablice Włoskie

Komplet Włoskich tablic od naszej followerki z TikToka Pani Aleksandry.

Tablice Polskie

Łukasz - nasz followers z TikToka przekazał nam brakujący wyróżnik NMR a także czarną tablice z wyróżnikiem ONG

Tablice Polskie

Wojciech Polak przekazał nam komplet tablic unieważnionych z wyróżnikiem LKS a także tablicę z wyróżnikiem WI z lat 1956-76.

Tablice

Nasz followers z TikToka - Łukasz Serej przekazał nam 23 tablice w tym tablicę autobusową " DO ZAJEZDNI"

Tablice

Robert Kuśka przekazał nam 10 tablic w tym Polskie tablice z wyróżnikami jakich do tej pory nie mieliśmy.

Tablice Polskie i niemieckie

Nasz followers Łukasz Chmielecki przekazał nam 9 tablic niemieckich w tym komplet tablic okresowych a także komplet tablic DZG.

Tablice

Nasz followers z TikToka Maciej Wiśniewski przekazał nam tablice Polskie z wyróżnikiem WSE(wyróżnik którego nie mieliśmy w kolekcji), a także komplet tablic niemieckich eksportowych i tablice angielska.

Tablica

Nasz followers Kamil przekazał nam brakujący wyróżnik GST.

Tablica

Nasz followers z Tiktoka Patryk przekazał brakujący wyróżnik TSK. W tym momencie brakuje nam już tylko dwóch tablic aby mieć wszystkie tablice ze świętokrzyskiego.

Tablice

Nasz followers Konrad przekazał do muzeum trzy białe tablice rejestracyjne. Wyróżnika KGR nie mieliśmy jeszcze w zbiorze tym samym to kolejny wyróżnik z naszej brakującej listy.

Tablice

Nasz followers z TikToka - Artur Radziwon przekazał nam 3 Polskie tablice z wyróżnikiem BSK oraz Czeska tablice wraz z ramką.

Tablice

Przemek z Buska Zdroju przekazał nam kilka tablic i kartę pojazdu do muzeum.