Skąd inspiracje?

Pierwsze tablice dostałem w 1995 roku i pochodziły ze sprowadzonego Forda mojego taty. Bardzo duży impuls związany z motoryzacją dostałem w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Byliśmy tam na spontanicznej wycieczce z rodziną i już wtedy jako 7 letni chłopiec wiedziałem ,że moje życie będzie się kręciło wokół motoryzacji. Muzeum w Otrębusach to największe Muzeum Motoryzacji we wschodniej Europie które zostało założone przez Państwa Mikiciuków. Dziś można oglądać tam chociażby ZISa w wersji kabriolet , Horchy, zaginionego Cadillaca Gierka, Formułę Estonię a także tzw. Polskie Porsche.

Założyciel

Założycielem Muzeum Tablic Rejestracyjnych i Pojazdów w Żeliszewie jest Piotr Piersa. To on od ostatnich 21 lat gromadził tablice rejestracyjne i pozostałe eksponaty które znajdują się w kolekcji. Od maja 2019 roku kolekcja uzyskała status "muzeum w organizacji".

Gdzie można oglądać kolekcję ?

W tym momencie prowadzone są wszelkie pracy aby udostępnić eksponaty zwiedzającym. Muzeum znajduje się na terenie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Żeliszewie i tu będzie można je zwiedzać. Aktualnie w trakcie remontu jest pomieszczenie pod pierwszą wystawę stałą.Na chwilę obecna nie ma możliwości zwiedzania kolekcji.

Status "muzeum"

W maja 2019 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie regulaminu wpisał nasze muzeum do listy Muzeów w Polsce. Jesteśmy pierwszym takim Muzeum w kraju i jednym z dwóch e w europie! Do czasu otwarcia wystawy stałej muzeum jest "w organizacji" .